Зголемено нивото на реките и на Дојранското Езеро

7 копии
6 копии

Охрид, 14. мај 2019 (ИНПРЕС) – Состојбата со водотеците во Охрид и регионот е стабилна, информираат од Центарот за управување со кризи. Раководителот на ЦУК ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на студен бран од Медитеранот, денес и во наредните четири дена во нашата земја се очекуваат интензивни врнежи од дожд, на места и до 50 литри на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
4 копии

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 96 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова „бомба“.  Богоевски објави статус на својот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемено нивото на реките и на Дојранското Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: