Со богата програма се одбележа Денот на Охридското езеро


2 копии
14 копии
2 копии

Нивото на водата во Охридското Езеро денес е на кота од 693,77 метри надморска височина, односно само два сантиметри над максималната граница од 693,75 метри. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со богата програма се одбележа Денот на Охридското езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: