Доделување сертификати за негувателки на стари и немоќни лица

Во рамки на проект „Креирање на можности за нови вработувања на жената“ денеска ќе бидат доделени сертификати за негувателки за стари и немоќни лица. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Денес завршува спроведувањето на проектот „Пристап на Ромите до (само)вработување“ преку кој повеќе од 140 Роми, Египќани и припадници на другите заедници од ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од проектот и развиениот модел за вработување на Ромите беа претставени денеска во Скопје на завршната конференција за проектот „Одржливи модели за ...
| | веќе видена | слични

Хабитат Македонија, ДРОМ од Куманово и Креација од Скопје на завршна конференција за проектот „Одржливи модели за вработување на Ромите“ која се одржа денес во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделување сертификати за негувателки на стари и немоќни лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: