Увозните цени на горивата во земјава во јуни годинава се повисоки

7 копии
4 копии

Увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи (19) во јуни 2018 година се повисоки за 0,8 % на месечно ниво и за 41,7 % на годишно ниво, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Во период од една година откако беше потпишан договорот за пријателство и добрососедство меѓу Македонија и Бугарија односите на политичарите од Софија и Скопје ...
сите 121 | | | веќе видена

Министерот за дијаспора, Едмонд Адеми во рамки на Печалбарската средба што се одржа во Ростуше нагласи дека големиот број на печалбари во општина ...
сите 32 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и ...
сите 46 | | | веќе видена

Стоечки овации, восхит и уште една одлична вечер за љубителите на добрата музика, донесоа уметниците од словенечкиот состав „Балкан Нуево“ предводени од ...
сите 97 | | | веќе видена

Скопјанец пријавил дека бил нападнат од вработен во Управните служби во зградата на МРТ додека чекал да си ја подигне личната карта, соопшти полицијата. ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Увозните цени на горивата во земјава во јуни годинава се повисоки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: