Прометот на индустријата бележи раст на странските, пад на домашниот пазар

6 копии
2 копии
6 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи, во јануари годинава се повисоки на месечно ниво за 0,4 отсто, а се пониски за 0,8 отсто на годишно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Ќе излезат ли власта и опозицијата од ќорсокакот во кој се најдоа поради Катица Јанева? Ќе попушти ли ВМРО ДПМНЕ , или пак владеачката гарнитура ќе го смени ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот на индустријата бележи раст на странските, пад на домашниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: