Прометот на индустријата бележи раст на странските, пад на домашниот пазар

3 копии

Фото: Pixabay Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во февруари 2019 година е зголемен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи, во јануари годинава се повисоки на месечно ниво за 0,4 отсто, а се пониски за 0,8 отсто на годишно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот на индустријата бележи раст на странските, пад на домашниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: