Во мај зголемен бројот на странските туристи за 11,2 проценти

5 копии

Македонците за време на мајските празници Денот на трудот, „Св.Кирил и Методиј“ и Рамазан Бајрам и викендите во истиот месец помалку ги поминале како туристи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на странски пазари се пониски за 1% на месечно ниво, а се повисоки за 0,8% на годишно ниво, објави ...
| | веќе видена | слични

Платата расте статистички, ама поскапува и животот. Не е новина, но граѓаните сè уште за храна и за основни потреби трошат најголем дел од месечните примања. ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика го објави податоците за индексите на продажните цени на производителите на индустриски производи на странски пазари, за мај 2018 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во мај годинава се издадени 222 одобренија за градење, што е за 7,9 проценти помалку во однос на мај лани. Во извештајниот период е предвидена изградба на 477 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 180 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 180 | | | веќе видена

Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на ...
сите 204 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во мај зголемен бројот на странските туристи за 11,2 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: