Земјотрес во Индонезија - расте бројот на жртвите


9 копии
2 копии

Бројот на жртвите од земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок пред повеќе од една недела постојано се зголемува. Според последните информации од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати во земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок се искачи на 436, а причинета е материјална штета која се проценува на стотина ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Силен земјотрес го погоди Ломбок, Индонезија каде речиси 400 лица загинаа, а копното на островот се подигна за 25 сантиметри, соопштуваат научниците. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на двете деца кои живеат во станот во ТЦ „Скопјанка“ каде беа пронајдени искористените пелени, кои беа причина за евакуација на целата зграда, досега ...
сите 168 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 191 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 146 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес во Индонезија - расте бројот на жртвите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: