Два најсилни земјотреса регистрирани на Алјаска


2 копии
4 копии
2 копии

Албанската министерска за одбрана, Олта Џачка, денеска ги обвини локалните власти за негрижа и индиферентност кон жителите од подрачјето на околијата Пешкопеја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 13 лица загинаа во силните земјотреси што ги погодија индонезиските острови Ломбок и Сумбава, додека регионот се обидува да заздрави од разорните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку пет лица загинаа вчера при новите земјотреси крај индонезискиот остров Ломбок, информираа локалните власти. Тие соопштија и за бројни урнати згради и ...
| | веќе видена | слични

Најмалку десет луѓе загинале по новиот потрес со магнитуда од 6,9 по Рихтер кој го погоди индонезискиот остров Ломбок во неделата, објавија властите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 273 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 221 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два најсилни земјотреса регистрирани на Алјаска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: