Земјотрес во реонот на Зеница


4 копии
5 копии
8 копии
4 копии

Силен земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтер ја погоди американската држава Орегон денес, соопшти американскиот геолошки завод. Епицентарот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Индонезискиот остров Ломбок во последните три седмици беше погоден од низа на силни земјотреси кои што однесоа над 500 животи и оставија без покрив над главата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 67 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес во реонот на Зеница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: