Како до поголем развој на агросекторот во земјата

2 копии
5 копии
6 копии

Од 180 куќи колку што има во штипското село Радање, само двајца знаат да работат на компјутер, но тие не се занимаваат со земјоделство. Ова е само еден од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската Комората на Македонија на 16 мај (четврток) ќе организира меѓународна конференција на тема „Насоки за унапредување на земјоделско-прехранбениот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 374 | | | веќе видена

Командантот на иранскиот корпус на Гардата на исламската револуција, бригаден генерал Хосејн Салами вчера изјави дека Техеран се наоѓа „на работ на целосна ...
сите 167 | | | веќе видена

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
сите 75 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 140 | | | веќе видена

Американската поп-пеачка Мадона го потпиша договорот за настап на финалната вечер на Еворовизија во Тел Авив. Таа ќе пее во сабота на 18 мај, обави израелскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

 Решенијата од Предлог-законот за Јавното обвинителство беа главна тема на денешната средба на министерката за правда Рената Дескоска со Блу принт групата на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како до поголем развој на агросекторот во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: