СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ многу лесно шири лаги, но вистината е дека се враќа достоинството на земјоделците


Крајно несериозно е Цветан Трипуновски и ВМРО-ДПМНЕ да зборуваат за грижа на полето на земјоделството, велат од СДСМ како реакција на прес-конференцијата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Крајно несериозно е Цветан Трипуновски и ВМРО-ДПМНЕ да зборуваат за грижа на полето на земјоделство, кога цели 11 години ги игнорираа вистинските и реални ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Нема земјоделски регион во државата каде што нема проблеми. ...
| | веќе видена | слични

 Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и пиперката се соочуваат со катастрофално ниски цени, кои се надвор од секаква ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема земјоделски регион во државата каде што нема проблеми. Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и пиперката се соочуваат со ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Продолжува агонијата на земјоделците производители на праска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да собере храброст и излезе на ТВ дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини, напиша на Фејсбук, Цветан Трипуновски ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференцијана Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, од СДСМ коментираат дека за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ фитосанитарниот систем бил ...
| | веќе видена | слични

Власта и Министерството за земјоделство не изготвија план и стратегија за решавање на прашањето со извозот на праската, особено на рускиот пазар – обвинува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 173 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 181 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 152 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 144 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ многу лесно шири лаги, но вистината е дека се враќа достоинството на земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: