Николовски: „Годишно по 10 милиони евра за изградба и реконструкција на системите за наводнување“


27.04.2018 Со Програмата за рурален развој во сите региони во Македонија ќе бидат издвоени значителни средства во системите за наводнување, со што ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски со претставници од Делегацијата на Европската унија денеска ја посети општина Ранковце, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општината Ранковце ќе добие современ систем за наводнување, како една од локациите за спроведување на проектот „Мали нискотрошковни, еколошки прифатливи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Презентација на проектот „Мали нискотрошковни, еколошки прифатливи системи за наводнување“ ќе биде организирана денеска во општина Ранковце каде се наоѓа една ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Организацијата за храна и земјоделство на ОбединетитеНации (ФАО), го објави повикот за изразување на интерес за учество на тендер за консултантски услуги за ...
| | веќе видена | слични

Објавен огласот за издавање под закуп на 907 ха државно земјоделско земјиште, кое беше во сопственост на поранешниот агрокомбинат „Џумајлија“. Јавниот оглас се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: „Годишно по 10 милиони евра за изградба и реконструкција на системите за наводнување“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: