Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

4 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот нов украински колега Владимир Зеленски, разговарале за конфликтот на истокот во Украина, во текот на својот прв ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски и рускиот претседател Владимир Путин за првпат зборуваа на телефон за украинските морнари кои беа уапсени минатиот ...
| | веќе видена | слични

Спонзорот на новиот претседател на Украина, бизнисменот Игор Коломојски, изјавил дека судирот во Донбас не е инспириран од Русија и било кого, туку дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дијалогот меѓу Москва и Киев, како и подобрувањето на односите меѓу Русија и Украина, се можни ако украинскиот претседател Владимир Зеленски ги исполни своите ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 406 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: