Путин и Зеленски разговараа за првпат

4 копии
3 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот нов украински колега Владимир Зеленски, разговарале за конфликтот на истокот во Украина, во текот на својот прв ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски и рускиот претседател Владимир Путин за првпат зборуваа на телефон за украинските морнари кои беа уапсени минатиот ...
| | веќе видена | слични

САД не исполнија дел од договорот постигнат во 2014-та година во телефонскиот разговор помеѓу Владимир Путин и тогашниот американски претседател Барак Обама, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот режисер, сценарист и продуцент, Оливер Стоун зеде ексклузивното интервју од рускиот претседател Владимир Путин во рамките на снимките за „Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 163 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 140 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: