Зелено Охридско езеро


Зелено Охридско езеро. Овој концепт го протежираат љубителите на едриличарството и тврдат дека од него и езерото и градот ќе имаат повеќекратен бенефит. Прво и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Откако директорката на Охридско лето Наташа Поповиќ, на прес-конференција, помеѓу другото, соопшти дека славната светска виолинистка Ванеса Меј, освен што е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Годинешното 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ ќе биде отворено со концерт на светски познатата уметничка, британската виолинистка Ванеса Меј. Таа на ...
| | веќе видена | слични

Прочуената британска виолинистка Ванеса Меј, на 12 јули ќе го отвори 59. издание на фестивалот Охридско лето со концерт во Античкиот театар. Меј ќе настапи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј на 12 јули ќе го отвори 59-то издание на Охридско лето.Ова пред малку на прес-конференција го соопшти раководството ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зелено Охридско езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: