Здружението на медицински сестри со осуда за нападот во КАРИЛ

4 копии
4 копии

За безбедноста на здравствените работници и пациентите во ургентните центри ќе се грижат полицајци или војници. Министерот за здравство Венко Филипче најави ...
| | веќе видена | слични

На министерот за здравство Венко Филипче не му се давале пари за ангажирање на агенција за обезбедување на Клиничкиот центар, па разговарал со Радмила ...
| | веќе видена | слични

По нападот на медицинска сестра на Клиниката за анестезија реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) од членови на семејството на починат пациент кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерство за здравство е посебно фокусирано на унапредување на статусот на целокупниот здравствен персонал и за таа цел обезбедени се средства и овозможено ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Синдикатот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ најостро го осуди физичкиот и вербалниот напад врз медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Унијата на ЗМСТАС предводени од Здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри – ЗА НАС најостро ги осудува насилствата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Медицинска сестра рано изутрината физички и вербално била нападната од семејство на пациент кој починал на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно ...
| | веќе видена | слични

Каде живееме ние, прашуваат скопјани. Див запад не ни е рамен. Секој ден по некој напад, по некоја нова стресна ситуација. Медиумите во последно време ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружението на медицински сестри со осуда за нападот во КАРИЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: