Грешки кои ги саботираат вашите напори за слабеење

2 копии

Дали патите од напади на паника или пак често имате несоница? Дали чувствувате секојдневен страв кој ви пречи пи исполнување на секојдневните обврски? Ако ...
| | веќе видена | слични

Добро познато е дека стресот го нарушува здравјето. Покрај физичката активност, многу важна е и исхраната со која можете да се „спасите“ од стрес. За брза и ...
| | веќе видена | слични

Поради оваа сите се прашуваат: „ Што е најдобро да се јаде за сила и раст на мускулите?“ . Десет намирници кои се најважни во остварувањето на таа цел се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 209 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
сите 213 | | | веќе видена

Иако сите сомневаат дека се*си скандалот го иницирал токму тој, Огњен Врањеш признава дека од се му е преку глава.Огњен Врањеш, кој популарноста ја стекнал ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грешки кои ги саботираат вашите напори за слабеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: