Здравствен совет - Јадете чисто месо

Месото е одличен извор на протеини, но конзумирањето на месо кое што има сланина може да ги негира сите нутритивни ефекти. Поради, тоа многу е важно при одбирањето на месо да се одлучите за она кое што е чисто, без сланина односно маснотии. Придобивките се огледуваат во: - Богатството на вкупни протеини - Голема концентрација на железо - Одличен извор на Б витамини, особено витаминот Б12 - Помала количина на заситени масти
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 298 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 156 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствен совет - Јадете чисто месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: