Здравстевниот дом од Пробиштип треба да плати 200.000 евра поради погрешно лекување на дете


Здравстевн дом од Пробиштип треба да плати 200.000 евра отштета поради погрешно лекување на дете. Ваква пресуда донесе Основниот суд во Штип, по тужба од ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против сипаници, заушки и рубеола (ММР) не го зголемува ризикот од аутизам ниту предизвикува аутизам кај децата, покажува најновото истражување ...
| | веќе видена | слични

Најголемата студија за вакцини и аутизам досега покажа дека не постои поврзаност меѓу нив, дури и кај деца кои имаат поголем ризик за развој на нарушувањето. ...
| | веќе видена | слични

Антиваксерите често го поврзуваат аутизмот со ММР вакцините, меѓутоа најновото истражување покажало дека аутизмот се јавува како последица од проблемите кои се ...
| | веќе видена | слични

Веќе е општо познато дека постојат огромни противници на вакцинацијата поради страв од аутизам. Многу родители одбиваат да ги вакцинираат децата, иако повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравстевниот дом од Пробиштип треба да плати 200.000 евра поради погрешно лекување на дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: