ПОСЛЕДНИОТ ЗДИВ НА МАТАДОРОТ: Направи кобна грешка и бикот му ги заби роговите в гради (ФОТО/ВИДЕО)


Свет http://telegraf.mk/aktuelno/svet/ns-newsarticle-posledniot-zdiv-na-matadorot-napravi-kobna-greska-i-bikot-mu-gi-zabi-rogovite-v-gradi-fotovideo.nspx Sun, 18 Jun 2017 15:55:00 +0200 Познат шпански матадор го загуби животот откако во арена во југо-западна Франција беше повреден од бик кој роговите ги забил во неговите гради, пренесуваат светските медиуми. Матадорот Иван Фандињо (36) бил итно пренесен во болница, но тој им подлегнал на повредите, јави „Ројтерс“. Познатиот матадор направил мала, но кобна грешка односно се сопнал од својот плашт и за момент загубил рамнотежа, по што уследил смртоносниот напад од бикот кој со роговите му го пробол белодробното крило. Во продолжение, погледнете дел од борбите на славниот матадор... http://telegraf.mk/articleImage.img/2017/06/18/matador_kaver.jpg?width=200 Познат шпански матадор го загуби животот откако во арена во југо-западна Франција беше повреден од бик кој роговите ги забил во неговите гради, пренесуваат светските медиуми. Матадорот Иван Фандињо
| | веќе видена | слични

Видеото е снимено некаде во Индија, а прикажува маж кој стои покрај ѕид и разговара на мобилен телефон. Само неколку секунди подоцна во кадар се појавува бик. Во еден момент бикот го нападнал човекот кој на крај добро поминал, со оглед на опасната ситуација. Loading...
| | веќе видена | слични

На кучето му облекле смешен костим, со кој изгледа како бик во арена... Кучето ја следи само точката што ја поентираат газдите со ласерот, а во меѓувреме изгледа како бик што сака да го исфрли јавачот од арената. Погледнете го видеото, многу е смешно:
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тореадор почина откако беше прободен од бик за време на фестивал во југозападниот дел на Франција. Иван Фандињо, 36, се сопнал од својата наметка и паднал на подот, кога бикот го нападнал и го прободел. Тој се здобил со повреди на белите дробови и починал на пат кон болница од срцев удар, пишуваат француските медиуми. Фандињо, кој учествувал во борбата со бикови која била дел од фестивалот Aire-sur-l'Adour, наводно е првиот матадор овој век кој умира во Франција за време на борба со бикови. Фотографиите покажуваат дека тој бил свесен, но крварел во голема мера, додека го изнесуваат од арената. Во јули, минатата година, тореадорот Виктор Барио (29) стана првиот матадор кој умре на ваков начин во Шпанија во последните 30 години, откако беше прободен од бик за време на нивната борба додека настанот се емитуваше во живо на телевизија. Последниот случај на смрт на матадор за време на борба со бик во Франција се случи во 1921-ва година кога Исидоро Мари Фернандо почина во арената во Безиерс. Фандињо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпански матадор го загуби животот, откако во арена бик со рогови го забоде во градите во југозападна Франција. Матадор Иван Фандино (36) итно синоќа е префрлен во болница, но им подлегнал на повредите. Тој се заплеткал во наметката, по што бикот го удрил во гради и го прободел во белите дробови. Loading...
| | веќе видена | слични

36 годишниот матадор, Иван Фандињо починал на пат кон болница откако бил прободен во градите на борба со бикови во јужна Франција. Познатиот шпански матадор, Иван Фандињо вчера вечерта го загуби животот откако бил прободен во градите на борба со бикови во јужна Франција. Како што пишуваат медиумите од Франција и Шпанија, 36 годишниот матадор се сопнал од својата неметка и паднал на земја. Во тој момент бикот го нападнал Иван Фандињо и го прободел во градите. Шпанецот веднаш бил префрлен во болница, но докторите не можеле да сторат ништо и само констатирале смрт.
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 360 | | | веќе видена

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСЛЕДНИОТ ЗДИВ НА МАТАДОРОТ: Направи кобна грешка и бикот му ги заби роговите в гради (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: