Изложбата не потсети на хуманоста и солидарноста која го изгради новото Скопје

Вечерва (26 јули 2018 година, четврток), во Музејот на град Скопје, во рамките на манифестацијата „Зборува Скопје“ (23-26 јули) која ја одбележува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По триесет години од последната работна акција во Македонија, во главниот град деновиве се спроведува седумдневна работна акција „Скопје на нашите дланки ...
| | веќе видена | слични

Единството на некогашните југословенски младински акцијаши оживеја викендов во Катланово. Околу 300 акцијаши од Триглав до Вардар се сретнаа на местото каде ...
| | веќе видена | слични

 Во организација на Здружението на граѓани „Акцијаши“ од Скопје со поддршка на општина Гази Баба. Ацијата се организира по повод одбележувањето 55 години од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложбата не потсети на хуманоста и солидарноста која го изгради новото Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: