Скопје се разбуди во 5: 17 часот со звукот на сирените


Инспекторите од Град Скопје им дале рок на граѓаните кои имаат направено импровизирани диви населби да ги отстранат во спротивно тоа ќе го сторат тие. Од ...
| | веќе видена | слични

Комуналните инспектори на Град Скопје им изрекоа опомена на дивонаселените во близина на НБРМ, пред зградата на АСТЕРА и лицата лоцирани под Кале, каде што има ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Комуналните инспектори на Град Скопје изрекоа опомена на лицата коишто се населени во близина на НБРМ, пред зградата на АСТЕРА и лицата лоцирани под Кале. Тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вчера се одбележаа 55 години од катастрофалниот земјотрес кој во 1963-та година го срамни со земја Скопје. По катастрофалниот земјотрес Скопје одново почнало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 190 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на ...
сите 223 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 164 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје се разбуди во 5: 17 часот со звукот на сирените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: