ЗБОРОТ ВАЖИ, НО ВОДА НЕ ДРЖИ: 480 километри пат нема цела Македонија, а тој се фали дека толку направил


2 копии

Владата на Зоран Заев на големо се фали како гради патишта, гасовод, градинки, училишта. Не престануваат фалбите како невработеноста се намалила, а животниот ...
| | веќе видена | слични

Автопатот Миладиновци - Штип кој го поврзува Скопје и централна Македонија со истокот на земјата е единствениот автопат и голем сообраќаен проект на Балканот и ...
| | веќе видена | слични

На Фејсбук премиерот Зоран Заев денеска напиша дека патувањето се скратува за 20 до 25 минути со автопатот Миладиновци - Штип. „Автопатот Миладиновци-Штип е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски од собраниската говорница денеска истакна дека во овие две години мерено во апсолутни бројки долгот на Република ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев се огласи денеска на социјалната мрежа Фејсбук. - Автопатот Миладиновци-Штип е пуштен во употреба. Граѓаните добија безбедно, сигурно и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, освен во соседството, почна да ги пушта и најавените 500 километарски автопати низ Македонија. Тој денеска на Фејсбук се пофали: - ...
| | веќе видена | слични

Патарините се „златната кокошка“ на Јавното претпријатие за државни патишта. Во последните 8 години приходите од патарини пораснале за 130%. Откако се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Наместо да воведе плаќање по системот на вињетки како што има во многу држави во Европа, со што ќе се заштеди време, пари, а и трошоци за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да не се запира автопатот кога ќе биде готов, како би се изградила патарина, Владата реши сега да распише тендер за изградба и на патарината „Арбиново“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗБОРОТ ВАЖИ, НО ВОДА НЕ ДРЖИ: 480 километри пат нема цела Македонија, а тој се фали дека толку направил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: