Анѓушев – Подобро забавување на капиталните инвестиции, отколку непотребни трошења


Господине Анѓушев, најавивте за оваа година економски раст од 3,2 проценти. Но податоците од првиот квартал покажуваат раст од 0,1 процент, а за вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
9 копии

Кабли за автомобилската индустрија и за земјоделска механизација ќе се произведуваат во „Бунарџик“. Турската фабрика „Чагатај Кабло“ денеска и официјално ги ...
| | веќе видена | слични

Владата смета дека капиталните инвестиции ќе се реализираат според очекуваното. Вицепремиерот Кочо Анѓушев е оптимист и покрај последните поразителни податоци ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и криминалниот картел повторно се фалат со проекти на ВМРО-ДПМНЕ. Инвестицијата на чие отворање денес ќе присуствува Заев е инвестиција која е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев – Подобро забавување на капиталните инвестиции, отколку непотребни трошења

Од:
До кого (е-маил):
Порака: