Завршни зборови за „27 април“, одбраната тврди дека обвинетите не се познавале меѓусебно


Адвокатите на Горанче Ангеловски – Ќосето и Игор Југ, велат дека лицата кои влегле во Собранието ноќта на крвавиот четврток, не се познаваат меѓу себе,. Затоа, ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Доколку тогашниот министер за внатрешни работи Агим Нухиу ми дал наредба, а јас не сум постаил по неа тоа би било нотирано уште истата вечер, а министерот би ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Случајот се наоѓа во завршна фаза и треба да продолжи со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар Василевски-Нинџа, контроверзен лик кој предизвика големо внимание во јавноста, човек кој можеби е единствениот кој храбро зборуваше и раскажа се во ...
| | веќе видена | слични

Александар Василевски Нинџа. Контроверзен лик кој предизвика големо внимание во јавноста, човек кој како никој досега храбро и отворено зборуваше за настаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за безбедност и контраразузнавање ги регрутирале и ги искористиле како заморчиња патриотските здруженија да влезат во Собранието. Нинџа имал задача да ...
| | веќе видена | слични

УБК е таа што ја осмислила и спровела операцијата „27 април“. Ако имате радиостаници, што се најдени во Собранието, што не ги коментира ова Обвинителство, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршни зборови за „27 април“, одбраната тврди дека обвинетите не се познавале меѓусебно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: