Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

Реализираните приходи во државниот буџет во 2018 година се за 8,8 милијарди денари повисоки во однос на претходната 2017 година или за 5% повисоки, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охридска банка АД Скопје го збогатува своето портфолио на производи наменети за правни лица, воведувајќи нов производ „Б2Б“ Пакет составен од повеќе производи ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Втората транша поволни кредити за мали и средни претпријатија од Европската инвестициска банка (ЕИБ), во износ од 16 милиони евра, ќе пристигне на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Охридска банка АД Скопје создаде два типа на „Б2Б“ Пакети за правни лица кои се скроени со различна комбинација на производи Охридска банка АД Скопје го ...
| | веќе видена | слични

Само 85,8 милиони евра потрошила државата за капитални инвестиции за половина од годинава. Сумата е само 20 отсто од предвидените пари за оваа намена за цела ...
| | веќе видена | слични

 Со овие средства ќе се поддржат проекти на 53 мали и средни фирми. Ова беше истакнато денеска на средбата помеѓу заменик министерката за финансии Ширет Елези ...
| | веќе видена | слични

Ниската реализација на капиталните инвестиции се должи на лошо планирање, но и поради тоа што при планирањето на буџетот, капиталните инвестиции, од ...
| | веќе видена | слични

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 325 | | | веќе видена

Хрватски државјанин е повреден во експлозијата на магацините на амониум нитрат во Бејрут, соопшти Министерството за надворешни работи и европски работи ...
сите 332 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 527 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 131 | | | веќе видена

Либанскиот претседател Мишел Аун изјави дека во истрагата за експлозијата во магацинот во пристаништето во Бејрут се трага по фактот дали станува збор за ...
сите 126 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: