Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

7 копии

Реализираните приходи во државниот буџет во 2018 година се за 8,8 милијарди денари повисоки во однос на претходната 2017 година или за 5% повисоки, додека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Приходите во минатата година во Буџетот се реализирани во согласност со очекувањата. Расходите се извршувале редовно и навремено, а дефицит бил помал од ...
| | веќе видена | слични

 Изјави заменик-министерката за финансии Ширет Елези, образложувајќи ја Завршната семетка на Буџетот за 2018 година што денеска беше на дневен ред на ...
| | веќе видена | слични

Капиталните инвестиции потфрлија, но заменикот министер за финансии вели дека со буџетот засега се е сјајно. Ширет Елези сепак рече дека се подготвува ребаланс ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Наплатата на даноците и општите приходи во првата половина од годинава е зголемена за 6,6 отсто, но сепак се планира ребаланс на Буџетот во септември или ...
| | веќе видена | слични

– Ребалансот на буџетот е редовна пракса и се прави секоја година и веќе службите се во подготовка на анализа на реализацијата на сите проекти без разлика дали ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За првпат со закон ќе се уредуваат договорите за јавни набавки во областа на одбраната и безбедноста, кои се однесуваат на набавка на воена опрема и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за европски прашања денеска го усвои Предлог – закон за јавните набавки во областа на одбраната и безбедноста со кој првпат со закон ќе се уредуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 560 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 96 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 281 | | | веќе видена

Овен – дели комплименти Кога му се допаѓате на еден овен, тоа не е само поради физичкиот изглед, туку тие ја обожаваат вашата личност. Тие мислат дека сте ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: