Заврши рокот за проверка на податоците во избирачкиот список, околу 2.000 охриѓани направиле увид


2 копии

Охрид, 13. март 2019 (ИНПРЕС) – На полноќ заврши рокот до кога граѓаните можеа да извршат проверка на податоците во избирачкиот список, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Паралелно со Претседателските избори во три општини во земјата ќе се одржат и предвремени локални избори. Во Охрид, Дебар и Ново Село ќе се одржат предвремени ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ на вонредните локални избори во Охрид и Ново Село, што ќе се одржат паралелно со претседателските, ќе оди со кандидати доктор и цариник. Во Охрид ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село. -Во делот на Охрид кандидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Во делот на Охрид кандидат на ВМРО-ДПМНЕ е д-р Митре Милошевски, неврохирург, татко на две деца, вработен во болницата Свети Еразмо во Охрид, човек кој што го ...
| | веќе видена | слични

Неврохирургот од болницата Свети Еразмо во Охрид е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид, информираше пратеникот Влатко Ѓорчев на денешната ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера Извршниот и Централниот комитет ...
| | веќе видена | слични

Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги избра кандидатите за градоначалници со кои партијата ќе настапи на локалните избори во Охрид и Ново ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од Охрид го објави канидадот за градоначалник за претстојните вонредни локлани избори кои треба да се одржат на 21 април. Сега се знае и третиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 160 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши рокот за проверка на податоците во избирачкиот список, околу 2.000 охриѓани направиле увид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: