Воздухот се прочисти: Од вечерва во 20 часот пак ќе се плаќа јавен превоз


СЕ УКИНУВААТ ВОНРЕДНИТЕ МЕРКИ И ИНТЕРВЕНТНИТЕ ПРЕПОРАКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ ШТО БЕА ВОВЕДЕНИ НА 30 ЈАНУАРИ. ГРАД СКОПЈЕ ОДЛУКАТА ЈА ДОНЕЛ ...
| | веќе видена | слични

Заврши проектот за реконструкција и изградба на фекалната канализација на подрачјето на Општина Куманово кој се реализираше во изминатите 14 месеци, кој беше ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

На промотивниот настан на проектот „Зајакнување на капацитетите за ефективно спроведување на европското законодавство во областа на заштитата на природата“ што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки денес учествуваше на Конференцијата за еко- инвестиции за квалитет на воздухот (21 Европски ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу учесниците ќе бидат претставници од компаниите и институциите кои веќе успеале во воведувањето на нови и ефективни технологии или иновативни модели во ...
| | веќе видена | слични

Ќе му се стави ли крај на директното слевање на отпадните води од градот во Вардар? Иако веќе подолго време се најавуваа колектори на испустите што директно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 349 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 352 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 195 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воздухот се прочисти: Од вечерва во 20 часот пак ќе се плаќа јавен превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: