Почина најстариот син на Силвестер Сталоне!

Најстариот син на актерот Силвестер Сталоне, Сејџ Сталоне почина на 36 - годишна возраст од предозираност, известија американските медиуми. Сејџ починал во петокот во својот стан во Лос Анџелес, и беше првиот син на актерот со неговата поранешне сопруга Саша Чек. "Силвестер Сталоне е уништен од тага по смртта на својот син. Неговото сочуство и мислите се со неговата мајка, Саша. Сејџ беше многу талентиран и прекрасен млад човек." - изјави претставник на актерот. Сејџ дебитираше на филмското платно во 1990 година каде го глумеше синот на Роки Балбоа a потоа глумеше уште во неколку ниско буџетни филмови. Тој беше почитуван режисер и актер, а зад себе ги остави своите родители, како и братот Серџо Сталоне и полу сестрите Систина, Софија и Скарлет. Tags: силвестер сталоне Можеби ве интересира? Почина најстариот син на Силвестер Сталоне! - Сабота, 14 Јули 2012 Ликот на Силвестер Сталоне насликан на фреска од 1511 година! - Петок, 11 Мај 2012 Погледнете го новиот трејлер за The Expendables 2 (видео) - ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од токсиколошките наоди на обдукцијата направени на телото од починатиот исн на американскиот актер Силвестер Сталоне ќе бидат познати за десетина недели, соопштија официјални лица. Во соопштението стои дека популарниот актер Силвестер Сталоне телото на својот син Сејж Мунблад Сталоне го пронајде во петокот во семејната куќа, а за да се востанови причината за смртта беа направени и обдукциски испитувања, на чии резултати ќе треба да се чека десет недели. Адвокатот на Сејж за еден Тв канал изјави дека неговиот клиент непосредно пред смртта бил прилично среќен и работел на неколку проекти. Еден интернет портал објави дека Силвестер Сталоне веста за смртта на својот син ја прими на турнеа по повод новиот филм Expendables 2 , и дека оваа вест го шокирала и тотално го скршила. Надлежните за судска медицина изјавија дека истрагата за смртта на Сејж сè уште трае, додека од еден неименуван извор беа објавени информации дека момчето починало од предозирање со лекарства, но дека не се знае дали ...
| | веќе видена | слични

Аутопсијата на Сејџ Сталоне, син на познатиот Силвестер Сталоне е завршена, но резултатите ќе бидат познати дури по два месеци, додека да бидат направени целосни токсиколошки анализи. Сејџ во петокот беше пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, а американските медиуми наведуваа дека се предозирал со апчиња. Според последните сознанија, Сејџ планирал да прави веридба наредниот викенд. Неговиот близок пријател за ТВ каналот "Е!" изјавил дека Сејџ бил полн со живот, креативен, среќен бидејќи ќе стапи во брак во Лас Вегас. "Не беше очаен, немаше проблеми, секако, не финансиски", изјавил неговиот пријател како одговор на тврдењата дека синот на познатиот актер бил во депресија. Во исто време неколку веб сајтови, вклучувајќи го и ТМЗ, објавиле дека неговата куќа во мај, послужила како добро место за снимање телевизиски спот. Младите режисери рекле дека тој се однесувал "како да бил на нешто" и дека му биле потребни речиси 45 минути за да ја отвори вратата на екипата за снимање.
| | веќе видена | слични

„Нема поголема болка за родителот од таа кога ќе го загуби своето дете. Затоа јас сакам да ги замолувам луѓето да го почитуваат споменот и талентот на мојот син и да и изразам сочувство на неговата сакана мајка Саша“, изјави славниот Сталоне, носејќи со себе фотографија од него и Сејџ, во црно-бело, направена во 1991 година.Алудирајќи на гласините кои се поврзуваат со причините за смртта и времето кога таа се случила, Сталоне порача: „Ова е страшна загуба за нас и таа ќе трае до крајот на нашите животи. Сејџ е нашето прво дете и центарот на нашиот универзум. Јас би ги замолил сите да се помолат за мојот син и да го остават спокојно да почива во мир“.Синот на Силвестер Сталоне во петокот беше пронајден мртов во неговиот стан. Околу неговот тело полицијата пронашла куп шишиња од лекови, остатоци од цигари и алкохол. Некои на оваа несреќа гледаат како на несреќен случај, а други пак тврдат дека можеби Сејџ се самоубил.Во медиумите се појавија и гласини дека неговото тело веќе неколку дена лежело без знаци за ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден во Лос Анџелес била извршена аутопсија врз телото на синот на Силвестер Сталоне - Сејџ. - Тој почина во четвртокот во неговиот дом во Холивуд, но токсиколошките студии ќе траат најмалку 10 недели, објавија властите. Во последно Сејџ бил во „добра состојба на духот и работел на неколку проекти“, изјави за New York Post неговиот адвокат Џорџ Брауншејн. Според американските медиуми не е познато дали станува збор за самоубиство, преголема доза таблети или здравствен проблем. Сејџ Сталоне, кој беше актер исто како и неговиот славен татко, не давал индикации дека би можел да посегне по својот живот или дека користи дрога. (Крај)
| | веќе видена | слични

Сејџ, 36 – годишниот син на холивудскиот „Рамбо“ – Силвестер Сталоне починал неколку дена пред да биде пронајден.Веб-сајтот „TMZ“, повикувајќи се на полициски извори, објави дека тој е мртов најмалку три дена пред да биде пронајден во петокот.Шишиња од апчиња, лименки пиво и догорчиња од цигари биле пронајдени во собата. Немало оставено писмо ниту белешка што би ја водела истрагата кон обид за самоубиство, па полицијата во Лос Анџелес на неговата смрт гледа како на несреќен случај.Сепак, долгогодишниот пријател на Сејџ и адвокат, Џорџ Браунстејн ја отфрли сугестијата дека тој е мртов со денови.Тој изјави дека фотографии на Сталоне помладиот биле постирани на неговата фб страна 17 часа пред да биде пронајден мртов. Исто така ја отфли зависноста од дрога и од било какви други супстанци на починатиот.
| | веќе видена | слични

Сејџ Сталоне (36), синот на популарниот актер Силвестер Сталоне, во петокот бил пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес. Се претпоставува дека починал од предозирање, бидејќи во станот биле пронајдени неколку шишенца од лекови кои се издавале само со лекарски рецепт. Но најновите информации велат дека Сталоне лежел мртов неколку дена. „Лежел мртов најмалку три до четири дена, а не би било чудно доколку судскиот вештак открие дека умрел и пред недела дена“, рекол за ТМЗ извор од полицијата. Оние кои го познавале Сејџ, велеле дека живеел како Хавард Хјус, собирал се и сешто. Често се случувало и со денови да не излезе од собата која била преполна со ѓубре и ужасно несредена. По подот имало отпушоци, лименки пиво, сок, остатоци од храна, живеел како хрчак. Со синот на Сталоне никој се немал слушнато од минатиот петок. Слугинката била во станот, но не влегувала во неговата соба, бидејќи не смеела ниту да тропне на вратата. Еден од полицајците кој бил таму вели дека станот ужасно мирисал на илјадници ...
| | веќе видена | слични

Синот на Силвестер Сталоне, 36-годишниот Сејџ Сталоне, пронајден е мртов во неговиот стан. Неговото безживотно тело го пронашла куќната помошничка и повикала полиција и брза помош. Сејџ веќе бил починат, а покрај неговото тело пронајдени се празни шишенца од неколку различни видови таблети, па утврдено е дека се работи за предозирање. Блиски извори велат дека не е пронајдено проштално писмо и полицијата не верува дека се работи за намерно самоубиство, туку случајно предозирање. Аутопсијата ќе биде наскоро извршена. Портпаролот на Силвестер Сталоне за медиумите изјавил: “Силвестер е скрпен од тага поради ненадејната смрт на неговиот син. Неговото сочувство и мислите се сега со мајката на Сејџ, Саша. Сејџ беше многу талентиран и прекрасно момче. Неговата загуба засекогаш ќе се чувствува.“ Сејџ е роден и пораснат во Лос Анџелес, а тој е дете од првиот брак на Сталоне со Саша. Својата прва улога ја остварил кога имал 14 години во филмот Роки 5, глумејќи го синот на Роки, Роберт.
| | веќе видена | слични

Синот на Силвестер Сталоне, Сејџ беше пронајден мртов во петокот на 13 јули.Причината за неговата смрт е предозирање со лекови.Но, нов извештај вели дека тој починал многу порано од овој датум.TMZ.com пренесува дека Сејџ (36) бил мртов во неговата соба најмалку 3-4 дена, можеби и една недела, пред неговото тело да биде најдено.Се чини дека додека неговиот син бил мртов, Силвестер Сталоне се забавувал во „Comic-Con“ без да знае дека неговиот син починал. Колку тажно!Еден од припадниците на полицијата изјавил дека собата на Сејџ била „одвратна“ и дека тој на чистачката и рекол да не го вознемирува, и било забрането и да тропа на неговата врата.Според овој нов извештај, Сејџ со денови седел во неговара соба која била преполна со ѓубре. Кога и неговата мајка не можела да го добие изминатата недела, таа и се јавила на куќната помошничка за да го провери. Дури тогаш, било откриено мртвото тело на Сејџ.Извори од полицијата за TMZ изјавиле дека врз основа на доказите причината за смртта е несреќен случај.
| | веќе видена | слични

Силвестер Сталоне е скршен и ожалостен откако неговиот најстар син беше пронајден мртов вчера. Најновите вести укажуваат дека во станот на 36 годишниот син на Сталоне, во Лос Анџелес, биле пронајдени апчиња на рецепт. Се претпоставува дека филмскиот работник се предозирал од апчиња, но сеуште се истражува дали се работи за несреќен случај или самоубиство. Изворите изјавуваат дека медицинските лица на местото на настанот пристигнале околу 15:05 часот, иако се сомневаат дека Сејџ бил подолго време мртов пред да го пронајдат. Откако 25 минути неуспешно пробувале да го вратат во живот, ја констатирале неговата смрт. Неговото безживотно тело беше пренесено на судска медицина, а внатрешни извори тврдат дека не била пронајдена самоубиствена порака во станот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина најстариот син на Силвестер Сталоне!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: