ФИНИШИРА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА: Денеска последни митинзи пред првиот изборен круг


Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
| | веќе видена | слични

Завршува изборната кампања, во недела граѓаните одат на избори. Изборната кампања денеска завршува.По дваесетдневната кампања, на полноќ стапува изборниот молк ...
| | веќе видена | слични

Денес претседателските кандидати ќе ги одржат последните митинзи во рамки на претседателската предизборна кампања. Од полноќ настапува изборен молк, а во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на граѓаните и на 31 политичка партија, на средба со жителите на Кратово, побара поддршка на 21 април, ...
| | веќе видена | слични

Другата опција, посочи Пендаровски, нема визија, сакаат само се што е добро направено за државата да го укинат,  тие да се вратат на власт и само тие да живеат ...
| | веќе видена | слични

Централниот караван на „Заедно напред!“ во текот на денешниот ден ќе биде на средби со граѓаните во Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Денеска (17.04.2019, ...
| | веќе видена | слични
34 копии

Со добивањето на датум за почеток на преговорите со ЕУ се отвораат​ претпристапните фондови и средствата ќе се користат за развој на земјоделството, туризмот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 225 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИНИШИРА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА: Денеска последни митинзи пред првиот изборен круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: