Јована и Жељко Јоксимовиќ дознаа КОЛКУ БЕБИЊА водителка носи!

3 копии

Жељко и Јована Јоксимовиќ наскоро по втор пат ќе се остварат како родители, а убавата водителка веќе подолго време е на боледување. Јована со недели наназад не е на малите екрани и не ја води утринската програма на телевизија „Пинк“, а веста дека е трудна се прошири многу брзо. Иако веста прво ја соопштија само на пријателите и семејството, Јоксимовиќ не успеаа да сокријат дека повторно ќе бидат родители, а сега умаат уште поубава вест – дека Јована носи близнаци! „Жељко беше пресреќен кога му ја соопшти дека е во блажена состојба, особено кога дознаа дека во прашање се близнаци. Отсекогаш сакал големо семејство“, вели извор близок до Жељко за „Блиц“. Јована би требало да се породи на есен и двојката на големо веќе размислува за име на бебето, а нивното доаѓање на свет најмногу го израдува малиот Коста, кој на 10 април ќе наполни три години.
| | веќе видена | слични

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ денес е во среќен брак со водителката Јована. Откако е со неа тој почесто во медиумите открива детали за нивниот заеднички живот. Но жената за која речиси ништо не се знае е Весна, со која Јоксимовиќ беше во брак пред 20 години и со која ја има ќерката Мина. Жељко дури во 2014 година побарал од црквата да го поништи бракот со Весна за да може да се венча со Јована. Погледнете како изгледа Весна...
| | веќе видена | слични

Јована Јоксимовиќ и Жељко Јоксимовиќ се одлучиле да купат поголем стан од овој во кој живеат сега бидејќи наскоро ќе станат родители на близнаци, пишува српскиот портал Курир. Жељко пред неколку недели ги контактирал агентите за недвижности за да му омогнат да го порнајде идеалниот стан. Јоксимовиќи сакааат нивниот нов простор да има најмалку 2оо квадрати. Најважно им е станот да биде во центарот на градот или во близината на домот каде сега живеат, Навикатни се се да им биде близу, а и крајот е мирен, нема врева, вели близок извор на парот. Инаку станот ќе има седум сални соби,кои ќе се наоѓаат на едно ниво.
| | веќе видена | слични

Жељко и Јована заедно ја исполниле граѓанската должност и отишле на гласање. Овој пар наскоро ги очекува своите близначиња, а ова беше нивното прво појавување во јавноста, по објавувањето на среќната вест.
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и четири годишната Кетрин Меккалок од британскиот град Ипсвич мислела дека никогаш нема да има деца, поради ретката карлична болест. Дваесет и четири годишната Кетрин Меккалок од британскиот град Ипсвич мислела дека никогаш нема да има деца, поради ретката карлична болест.Таа и нејзиниот сопруг Арон веќе се помирила со тоа, кога дознале дека Кетрин носи двојајчени близнаци. Брејден и Логан денес имаат две години и се целосно здрави.– Тоа е вистинско чудо. Не може да се опише колку сме среќни што имаме големо семејство откако мислевме дека воопшто нема да имаме деца. Секогаш сум сакала да имам деца па ми беше навистина тешко кога ми рекоа дека никогаш нема да бидам мајка, изјави Кетрин за „Дејли Мејл“.Таа и сопругот Аарон престанале со користење на котрацепции кога дознале за нејзината дијагноза, а две годии потоа Кетрин забележала дека и доцни месечниот циклус.– Никогаш не ми се случило и навистина знаев дека нешто се случува. Не можев да верувам кога направив тест за бременост, откри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После вестите дека водителката Јована Јоскимовиќ е бремена, сега пристигна уште поубава вест за ова семејство, а тоа е дека таа и нејзиниот сопруг Жељко ќе станат родители на близнаци. Јована и Жељко очекуваат близнаци. Кога дозна дека е бремена не сакаше да ги шири овие вести, знаеа само најблиските членови на семејството. Жељко беше пресреќен. Тој од секогаш сакаше големо семејство. Да потсетиме парот веќе има еден син.
| | веќе видена | слични

Јована и Жељко очекуваат близнаци. Кога дозна дека е бремена не сакаше да ги шири овие вести, знаеа само најблиските членови на семејството. Жељко беше пресреќен. Тој од секогаш сакаше големо семејство. Да потсетиме парот веќе има еден син.
| | веќе видена | слични

Јована и Жељко Јоскимовиќ периодов ги живеат најсреќните мигови во животот. Нивниот син Коста, кој наскоро ќе наполни три години, наскоро ќе добие друштво. Водителката на утринска е бремена, но овој пат носи близнаци. Жељко беше пресреќен кога Јована му ја соопшти веста дека е бремена, особено кога дознаа дека носи близнаци. Отсекогаш сакал големо семејство, изјави извор близок до парот.
| | веќе видена | слични

Водителката Јована Јоксимовиќ, сопруга на поп-пејачот Жељко Јоксимовиќ, носи близнаци, а би требало да се породи наесен, пренесуваат српските медиуми. „Кога откри дека е бремена, не сакаше да ја шири приказната, па знаеја само најблиските членови на семејството. Жељко беше пресреќен кога му соопшти дека е бремена, особено кога дознаа дека се работи за близнаци. Тој отсекогаш сакал големо семејство“, открива извор близок на популарната двојка. Веста за нејзината бременост најмногу го израдувала нивниот 3-годишен син Коста, со кого убавата водителка сега најмногу поминува време во својот дом. Мама и тато му објасниле на синот дека ќе добие братчиња или сестричиња, а тој одвај чека да си игра со нив. „Коста има постара сестра, за која е врзан и со која често си игра, така што кога слушна дека му пристигнува друштво, многу се израдува“, објаснува изворот.
| | веќе видена | слични

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована од неодамна објавија дека очекуваат принова во своето семејство.Среќниот пар сега потврди дека очекуваат близнаци!„Јована и Жељко очекуваат близнаци. Кога дозна дека е бремена не сакаше да ги шири овие вести, знаеа само најблиските членови на семејството. Жељко беше пресреќен. Тој од секогаш сакаше големо семејство“, вели извор близок до двојката.Само за потсетување, парот веќе го има синот Коста.
| | веќе видена | слични

Останато

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 304 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јована и Жељко Јоксимовиќ дознаа КОЛКУ БЕБИЊА водителка носи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: