Од зависник до творец на Кока Кола: Трагедијата во позадината на откритието на најпопуларниот газиран пијалак на светот (фото)

Менаџерката на маркетинг компанијата „Кока Кола“, Венди Кларк, во една прилика напишала за човекот кој го открил овој пијалак дека тој бил „фармацевт кој сакал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
сите 109 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 13 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 105 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од зависник до творец на Кока Кола: Трагедијата во позадината на откритието на најпопуларниот газиран пијалак на светот (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: