(Видео) Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор


5 копии

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски пред новинарите кога кривичниот суд во Скопје го осуди на три години ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
2 копии

Во Основниот суд Скопје 1 денеска беа изречени првите затворски казни за претепувањето на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани. Три години затвор доби ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со резултат на Македонија од 0,51 на глобално ниво во најновиот индекс за човечки капитал, нашата држава е рангирана најниско меѓу развиените земји, според ...
сите 98 | | | веќе видена

Наставник од Делчево кој предавал етика е фатен со дрога. Просветниот работник заврши во притвор откако полицијата во неговиот дом пронашла поголема количина ...
сите 53 | | | веќе видена

Германски автобус денеска удри во метална ограда на автопат во јужна Швајцарија, при што неколку патници се здобиле со тешки повреди. – Автобусот, со околу 40 ...
сите 57 | | | веќе видена

Опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК) смета дека актуелната Влада на Рамуш Харадинај веќе нема никаков легитимитет и затоа предвремените избори се ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: