Карти за натпреварот Јувентус – Спал

2 копии

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 10-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Спал. Натпреварот ќе се одигра во среда 25 октомври во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до сабота 7 октомври 2017 до 20 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018 и за оние кои ќе се зачленат ...
| | веќе видена | слични

Властите во Оклахома се надеваат дека ќе решат нерешени случаи на убиства и другите криминални случаи преку продажба на карти за играње. Шпиловите од првата планираната серија се веќе на продажба за 1,42 долари во шест затвори во државата, а втората серија веќе се планира. Картите потсетуваат на оние кои се дистрибуирани до американските војници за време на војната во Ирак, во кои беа вклучени членови на владата на Садам Хусеин. Во картите се наведени нерешени предмети од 1978 до 2013 година.
| | веќе видена | слични
4 копии

Одделенијата за управни работи на МВР ќе работат и в сабота и в недела на издавање лични карти на граѓаните поради локалните избори, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Сите барања за издавање лична карта по законски спроведената постапка ќе се одобруваат итно во сите регионални одделенија за управни работи при Министерството за внатрешни работи и тоа само доколку подносителот не поседува биометриска патна исправа“, стои во соопштението на МВР. Барањата за лични карти ќе се примаат и ќе се одобруваат итно заклучно со сабота до 16.30 часот. Веднаш по примањето на апликациите за лични карти, одделот за информатика ќе ги изработува и ќе ги доставува до надлежниот сектор за навремена дистрибуција до одделенијата за управни работи. В недела, на денот на изборите, одделенијата за управни работи ќе работат само за издавање лични карти во периодот од 7 до 19 часот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите одделенија за управни работи на МВР ќе работат на 14-ти и 15-ти октомври, ден пред и на гласањето за локалните избори, за да можат граѓаните да извадат лични карти. Сите барања по законски спроведената постапка ќе се одобруваат итно, само доколку подносителот не поседува биометриска патна исправа. На денот на изборите, одделенијата за управни работи ќе работат само за издавање на лични карти во периодот од 7 до 19 часот.
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела(14 и 15.10.2017). Сите барања за издавање лична карта(оштетена, изгубена или украдена), по законски спроведената постапка, ќе се одобруваат итно во сите регионални Одделенија за управни работи при Министерството за внатрешни работи и тоа само доколку подносителот не поседува биометриска патна исправа. Барањата за лични карти ќе се примаат и одобруваат итно заклучно со сабота(14.10.2017 година) до 16.30 часот. Веднаш по примањето на апликациите за лични карти, Одделот за информатика ќе ги изработува и ќе ги доставува до надлежниот сектор за навремена дистрибуција до Одделенијата за управни работи. На денот на изборите (недела, 14.10.2017 година) Одделенијата за управни работи ќе работат само за издавање на лични карти во периодот од 07.00 до 19.00 часот.
| | веќе видена | слични

Лични карти ќе се издаваат и на денот на изборите, односно цел викенд. Ова го соопштија од МВР откаде што потенцираат дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела(14 и 15.10.2017). Сите барања за издавање лична карта(оштетена, изгубена или украдена), по законски спроведената постапка, ќе се одобруваат итно во сите регионални Одделенија за управни работи при Министерството за внатрешни работи и тоа само доколку подносителот не поседува биометриска патна исправа, посочија од оваа институција. Имено, во сабота барањата за лични карти ќе се примаат и одобруваат итно заклучно со сабота(14.10.2017 година) до 16.30 часот. Веднаш по примањето на апликациите за лични карти, Одделот за информатика ќе ги изработува и ќе ги доставува до надлежниот сектор за навремена дистрибуција до Одделенијата за управни работи. На денот на изборите(недела, 14.10.2017 година) Одделенијата за управни работи ќе работат само за издавање на лични карти во периодот од 07.00 до 19.00 часот.
| | веќе видена | слични

Сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена или украдена) по законски спроведената постапка, ќе се одобруваат итно во сите регионални Одделенија за управни работи при Министерството за внатрешни работи и тоа само доколку подносителот не поседува биометриска патна исправа. Барањата за лични карти ќе се примаат и одобруваат итно заклучно со сабота до 16:30 часот. Веднаш по примањето на апликациите за лични карти, Одделот за информатика ќе ги изработува и ќе ги доставува до надлежниот сектор за навремена дистрибуција до Одделенијата за управни работи. На денот на изборите Одделенијата за управни работи ќе работат само за издавање на лични карти во периодот од 7:00 до 19:00 часот. 
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 62 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за натпреварот Јувентус – Спал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: