Лице од Стоп листата на МВР приведено на „Ќафасан“

9 копии

Осудените лица од затворот К’шање, изработија дрвени куќички за птици кои надлежните од Казнено поправната установа ги донираа на Центарот за култура „Трајко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kандидатот за претседател, Стево Пендаровски, попладнево учествуваше на граѓанска трибина во Штип. Како што информираат од СДСМ, во дебатата Пендаровски го ...
сите 134 | | | веќе видена

Гордана Силјановска – Давкова денеска ги посети граѓаните од општина Росоман. Таа од таму порача дека претседателските избори се значајни, и дека не смеат да ...
сите 175 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 161 | | | веќе видена

Холандија и САД постигнаа договор да се користи инфраструктурата на холандскиот карипски остров Курасао за евентуално препраќање на хуманитарната помош за ...
сите 112 | | | веќе видена

53.972 гласачи се проверени за претседателските избори и предвремените избори за градоначалници во општините Охрид, Ново Село и Дебар. За 517 граѓани е ...
сите 120 | | | веќе видена

Реакцијата на Фејсбук доаѓа по обвинувањата од новозалендската премиерка , која изразизгрозеност од директниот пренос на масакрот на оваа социјална мрежа . ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лице од Стоп листата на МВР приведено на „Ќафасан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: