Затворениците на слобода: Стапи на сила законот за аменстија


5 копии
3 копии

Затворениците кои се опфатени со новиот Закон за амнестија се ослободуваат селективно, реагираат дел од осудените лица кои се наоѓаат во затворот Идризово. Се ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Последните податоци од најголемиот затвор во земјата, Идризово, покажуваат дека минатата ноќ од страна на Кривичниот суд донесени се девет одлуки за ...
| | веќе видена | слични

Ги земаа куферите и излегоа од затвор. Од најголемиот затвор во Македонија, Идризово, од вкупно 1754 затвореници, со Законот за амнестија се опфатени 1438 лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бурханедин Нухију од тетовското село Порој е еден од Албанците осуден на доживотен затвор по конфликтот од 2001 година, објави агенцијата новинската агенција ...
| | веќе видена | слични

-Вие како министер и како Влада му го земавте животот на еден млад човек со доживотен затвор, ИГОР МИРЧЕСКИ. Поради амнестијата се самоуби, пишува во своето ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со Законот за амнестија кој стапи во сила на 26 јануари, во прилепскиот затвор очекуваат до крајот на оваа седмица да стигнат судските решенија за ослободување ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворениците на слобода: Стапи на сила законот за аменстија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: