Морбилите ја затворија хирургија во Струга


Министерот за здравство Венко Филипче апелираше родителите да ги вакцинираат децата, бидејќи само така заштитуваат од заразни болести и само така може да се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Главните приоритети на Министерството за здравство годинава е комплетно осовременување на календарот за имунизација со воведување нови вакцини што заштитуваат ...
| | веќе видена | слични

Хируршкo одделение на струшката болница од утре повторно ќе биде ставено во функција, јавува Алсат М . Поради големиот број на медицински персонал кој беше ...
| | веќе видена | слични

Според првичните информации, дезинфекција и имунизација на вработените поради појава на заболени од морбили се извршила само во конфекцијата „Нирвана фешн“ во ...
| | веќе видена | слични

Министерот Венко Филипче на денешната работилница „Перспективите и предизвиците во Имунизацијата“, во организација на Светската здравствена организација и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска се обрати на работилницата посветена на „Перспективите и предизвиците во Имунизацијата“, во организација на ...
| | веќе видена | слични

Струга/Скопје, 28. мај 2019 (ИНПРЕС) – Со казни ќе се соочат здравствени работници и персонал вработен во болниците кои одбиле да се вакцинираат против ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска се обрати на работилницата посветена на „Перспективите и предизвиците во Имунизацијата“, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 353 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 279 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морбилите ја затворија хирургија во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: