Тројца загинати при уривање на шесткатница во изградба во Њу Делхи

Во урнатините на две повеќекатници во Индија, во селото Шахбери источно од Њу Делхи, најдени се девет тела, соопштија денеска индиски официјални лица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рушевините на двете повеќекатни згради во Индија, во селото Шахбери источно од Њу Делхи, пронајдени се девет тела, истакнаа индиските официјални лица. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 212 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 345 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
сите 181 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца загинати при уривање на шесткатница во изградба во Њу Делхи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: