УНЕСКО го прогласи пределот на реката Мура за резерват на биосферата

Преку развивање на одржлив менаџмент и изработка и имплемантација на акциони планови за менаџирање на еко системот на Охрид-Преспа биосферниот резерват, како и ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на проектот за развивање и имплементација на здравствениот индекс, кој е финансиран од Европската Унија, преку ИПА програмата за прекугранична ...
| | веќе видена | слични

Останато

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка.Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 561 | | | веќе видена

Каде ќе бевме денес ако Гоце одлучеше да ја свитка кичмата и да не се бори за независност, каде ќе бидеме ако му дозволиме на Заев денес во наше име да ја ...
сите 641 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 216 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 4, денеска ги посети Струмица и струмичко, имаме една навистина интензивна ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНЕСКО го прогласи пределот на реката Мура за резерват на биосферата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: