Засега без резултати за медал на ЕИ во Минск

Најтрофејниот кошаркарски клуб во НБА лигата, Бостон Селтикс ја назначи поранешната олимписка и ВНБА шампионка Кара Лосон за помошен тренер. Лосон по ...
| | веќе видена | слични

Брејкденсот, сурфањето, спортското качување и скејтбордингот се провизорно вклучени во олимписката програма за Летните олимписки игри во (ЛОИ) во 2024 година ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓународниот олимписки одбор (МОО) ја потврди суспензијата на Меѓународната боксерска федерација (АИБА) која нема да може да го организира боксерскиот турнир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 198 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 206 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија ...
сите 365 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 70 | | | веќе видена

„Додека СДСМ го рализираше големиот проект – парите кај граѓаните, ВМРО- ДПМНЕ беше против секоја идеја и секој предлог парите да се вратат во семејните ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засега без резултати за медал на ЕИ во Минск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: