Американските компании на прво место според остварени приходи од оружје, според „Дефенс њуз“

5 копии

Според податоците на Меѓународниот институт за истражување во Стокхолм (СИПРИ), само во 2016 година сто водечки производители на оружје и воена опрема во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Норвешкиот суверен фонд, кој во моментов е најголем во светот со средства од речиси 1.000 милијарди долари, не успеа да ја достигне својата проектираната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Основачите на најголемата компанија во светот според приходите, семејството Волтон, во четвртокот станаа побогати за 11,6 милијарди долари, објави каналот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турски компании и владата можат да се соочат со критична ситуација за да се отплатат скоро 3,8 милијарди долари обврзници во странска валута во октомври во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 377 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 162 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 523 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските компании на прво место според остварени приходи од оружје, според „Дефенс њуз“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: