Запознајте го Нинџа: Стримерот кој заработува милиони долари играјќи „Fortnite“


Најпопуларната видеоигра во светот за некого е само занимација и пополнување време, но за Нинџа тоа е платформа за огромна годишна заработка. Тој за кратко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 1230 | | | веќе видена

Шансите за постигнување согласност на Самитот на ЕУ за давање датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија не се добри, оцени германската ...
сите 234 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го Нинџа: Стримерот кој заработува милиони долари играјќи „Fortnite“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: