Запознајте го Нинџа: Стримерот кој заработува милиони долари играјќи „Fortnite“


Најпопуларната видеоигра во светот за некого е само занимација и пополнување време, но за Нинџа тоа е платформа за огромна годишна заработка. Тој за кратко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 316 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска патува во Ријад каде со саудиските власти ќе разговара за нападот врз нафтените постројки на Саудиска ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го Нинџа: Стримерот кој заработува милиони долари играјќи „Fortnite“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: