Запознајте ги кучињата од Чернобил


Серија за атомите поради која ќе се запрашате како е возможно сѐ уште да сте живи, стои во описот на најновата мини серија на ХБО – „Чернобил“, која уште по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако серијата на ХБО го заинтригира целиот свет, во Чернобил „цвета“ туризмот. Илјадници луѓе од сите краеви на светот сакаат да дојдат и да го видат местото ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 25.000 деца биле испратени во Куба на лекување по зрачењето предизвикано од нуклеарната катастрофа во Чернобил што се случи во 1986 година. - Не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте ги кучињата од Чернобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: