Запознајте го братот на Бред Пит (видео)

Иако е познато дека славниот актер има роден брат, јавноста ретко имаше прилика да ја види сличноста помеѓу Бред Пит и неговиот брат Даг, се додека не се појави реклама во кој главната улога ја имаше токму Даг. Всушност, Даг кој е помлад од Бред три години, се појави во реклама за една компанија за мобилни телефони и собра многу симпатии поради својата смисла за хумор. Тој во една прилика откри дека луѓето често го мешаат со неговиот славен брат, но тоа не го спречува и понатаму да живее мирен живот со родителите во Спрингфилд, каде пораснал и Бред. Даг е сопственик на продавница за компјутерска опрема. Погледнете ја симпатичната реклама на Даг Пит: Tags: бред пит Можеби ве интересира? Запознајте го братот на Бред Пит (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012 Бред Пит е новото заштитно лице на парфемот Chanel 5! - Среда, 09 Мај 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли се свршија! - Петок, 13 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! ...
| | веќе видена | слични

Изгледа дека семејството Пит има нова ѕвезда. Даг Пит, постариот брат на Бред Пит, конечно го доживеа своето телевизиско деби во една интересна реклама на мобилниот оператор Вирџин. Австралиската реклама, која достигна голема гледаност веднаш по нејзиното пуштање во етер, „следи“ еден трговец со недвижнини кој го живее животот на обичен граѓанин. Таа е дел од кампањата „фер третман за сите“ во која им се дава шанса на „обични“ луѓе да бидат во центарот на вниманието. При тоа, Даг во оваа реклама е опишан како „Вториот најпознат Пит во семејството“. Рекламата може да ја погледнете во продолжение:
| | веќе видена | слични

Иако е познато дека славниот актер има роден брат, јавноста ретко имала можност да види колку има сличност меѓу Бред Пит и неговиот брат Даг се' додека не се појавила ТВ-реклама во која овој пат глумел токму Даг. Имено, братот на Бред, кој е три години помлад од него, се појавил во реклама на една компанија која произведува мобилни телефони и ги собрал симпатиите на јавноста поради својата смисла за хумор. Тој во една пригода открил дека луѓето често го мешаат со славниот брат, но дека тоа не го спречува и понатаму да живее мирно со родителите во Спрингфилд, каде што пораснал и Бред, како и да ја води својата продавница за компјутерска опрема.
| | веќе видена | слични

За потребите за реклама на една компанија за мобилна телефонија во спотот се појавува Даг Пит, братот на славниот актер Бред Пит. Даг, кој многу личи на славниот брат, ги собрал симпатиите на јавноста поради очигледниот смисол за хумор во овој ироничен спор. На почеток на видеото Даг стои пред влезната врата па камерите го следат до дневниот престој каде објаснува како и нема право да избира кога е во прашање гледањето на телевизиската програма. Додава дека сопругата и децата имаат предност во бирањето. Со слушалки на ушите се појавува во работната соба после што ја покажа и кујната. Во дворот тврди дека ги сака сите спортови па накратко ќе заигра и кошарка. Во реалноста братот на Бред е сопственик на дуќан со информатичка опрема во Спрингфилд каде живее со семејството. Некогаш работел и како фотограф. Даг открил и дека често го заменуваат со неговиот славен брат поради физичката сличност. Бред братот со јавноста го запозна во 2004 година кога го зеде на премиерата на филмот „12-мината на Оушн“.
| | веќе видена | слични

Австралиската реклама за Virgin Mobile ви го претставува вториот најславен Пит во светот, Даг. Тој прави пародија на сопствениот живот, во надеж дека ќе добие шанса барем малку да ѕирне во светот на својот брат.
| | веќе видена | слични

Даг Пит е името на братот на Бред Пит.Тој е малку познат во јавноста, а е сопственик на продавница за компјутерска опрема во Спрингфилд каде живее со семејството.Порано работел како фотограф, а вели дека често го заменуваат со славниот холивудски актер.Благодарение на рекламата на една фирма за мобилни телефони во која се појавува светот има можност да го запознае поубаво.Даг Пит, братот на славниот актер Бред Пит кој премногу личи на актерот, ги собра симпатиите на јавноста поради смислата за хумор која ја поседува во ова иронично видео.Инаку, јавноста за прв пат го запозна братот на Пит во 2004 година кога Пит го понел со себе на премиерата на филмот „Дванаесетмината на Оушн“.
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го братот на Бред Пит (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: