Чудовиштето од Лох Нес имало `брат близнак` на сосема друг крај на светот


2 копии

Не може да се каже дека денес сме во состојба да го потврдиме или негираме постоењето на чудовиштето од Лох Нес, но можеби можеме да кажеме дека неговиот ...
| | веќе видена | слични

„Чудовиштето од Лох Нес“, „Дафи Дак“ и „Силиконско плашило“ се само некои од грдите прекари, кои ги доби 22 годишната Андреа од Бургас на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични

Ворнер брос најавија дека годинава ќе пуштат нова серија со легендарните Луни тјунс цртани и дека имаат вкупно околу 1.000 минути нови анимации со Багз Бани, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

ремиерот Зоран Заев вчера на прес-конференција ги охрабри судиите да одлучуваат строго по закон и Устав бидејќи, како што рече, не должат никому ништо. Лидерот ...
сите 182 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 88 | | | веќе видена

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чудовиштето од Лох Нес имало `брат близнак` на сосема друг крај на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: