Лекарот на Трамп: Претседателот е во многу добра здравствена состојба


Контролата на здравствената состојба оваа година ја направи Конли, доктор по остеопатска медицина и ветеран во морнарицата, кој сега е официјален лекар на ...
| | веќе видена | слични

Првите американски преговарачи, предложени за изнаоѓање излез од сегашната ситуација и ставање крај на трговската војна со Кина, започнаа денес во Пекинг. Ова ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Здравствената состојба на Доналд Трамп е "многу добра", рекол неговиот лекар по годишниот преглед во воената болница кој траел четири часа. "Задоволство ми е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп е во „многу добра здравствена состојба“, изјави неговиот лекар по четиричасовниот годишен преглед во воената болница ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на Доналд Трамп е добра, а лекарите цели 4 часа го испитувале во болница. По деталниот преглед е соопштено дека 72-годишниот Трамп се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп е во добра здравствена состојба, изјави неговиот доктор по четиричасовен преглед. „Задоволство ми е да соопштам дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп допатувал денеска во воената болница Валтер Рид, каде ќе изврши детален лекарски систематски преглед. Контролата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарот на Трамп: Претседателот е во многу добра здравствена состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: