Мицкоски: И покрај договорот, Грција може во било која фаза да ги блокира преговорите за ЕУ


2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во вестите на телевизија Сител истакна дека и покрај потпишувањето на како што вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На стартот на кампањата за референдумот, премиерот Заев најави повлекување од политиката доколку процесот биде неуспешен. - Како премиер имам мандат до 2020 ...
| | веќе видена | слични

Македонија нема друга алтернатива и сега и е потребно единство во овој историски момент во пресрет на престојниот референдум порача премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот, Зоран Заев, денеска учествуваше на Меѓународната конференција насловена „Македонија гледа напред: Мигот е да се фати возот за ЕУ“, во организација ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заев: Ако референдумот не успее ние веројатно завршуваме со политиките овде На стартот на кампањата за референдумот, премиерот Заев најави повлекување од ...
| | веќе видена | слични

Официјално започна кампањата за референдумот. Премиерот Заев ја стартуваше со повик до опозициската ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи и да овозможи успешен референдум. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и натаму ќе продолжи да ја повикува ВМРО-ДПМНЕ да се вклучи во кампањата за референдумот за прифаќање на договорот со Грција. Во овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: И покрај договорот, Грција може во било која фаза да ги блокира преговорите за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: