Започнува новата програма за младите „Млади лидери создаваат иднина“

2 копии
3 копии

Охрид, 11. март 2019 (ИНПРЕС) – Учениците и вработените од Основното училиште „Григор Прличев“ ја поддржаа програмата на охридскиот Црвен крст за промоција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите предупредуваат дека околу 2,6 милиони деца на Филипините се изложени на ризик од мали сипаници, додавајќи дека од почетокот на оваа година досега од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цвеќе и честитки со пораки за безбедно возење и учество во сообраќајот, сообраќајната полиција, во соработка со општинскиот Црвен крст од Крива Паланка, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 280 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 213 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнува новата програма за младите „Млади лидери создаваат иднина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: